خبرهای ویژه

» اخبار شهر » پیام تبریک شهردار به مناسبت روز دانشجو

تاریخ انتشار : 1397/09/16 - 0:50

 کد خبر: 4744
 104 بازدید

پیام تبریک شهردار به مناسبت روز دانشجو

پیام تبریک شهردار به مناسبت روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی شهرداری فیروزکوه ، جعفر پرج شهردار فیروزکوه در پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت

بسمه تعالی

در طول تاریخ ، دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته سعی در حفظ استقلال دانشگاه ها و به تبع آن استقلال و سربلندی کشور داشته اند و هر گاه مانعی در این راه دیده اند ، نقش موثری در آغاز حرکتهای مردمی داشته اند .
بی شک ، حماسه ضد استبدادی و استکبار ستیزی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ ، با ارزش ترین نمونه و یکی از برگهای ماندگار تاریخ ایران زمین ، حماسه رشادت دانشجویان آگاه این سرزمین است که با ایستادگی و مقاومت ، فریاد ضد استکباری ملت شریف ایران را به گوش جهانیان رساندند .
فرا رسیدن روز ۱۶ آذر هر سال یادآور حماسه شهادت سه تن از دانشجویان مسلمان و مبارز میهن اسلامی در ذهن جامعه اسلامی ما زنده می‌شود که پیام‌آور عزت و شرف دانشگاه و نماد مقاومت جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خود کامگی داخلی است.

این روز فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ دانشجویان ، این قشر تاثیرگذار و پرافتخار را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آنها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده و نقش بسزایی داشته‌اند و دارند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، فرا رسیدن ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو که نماد آزادی‌ خواهی و حق‌ طلبی است را به همه اصحاب علم و اندیشه خاصه دانشجویان و اساتید وارسته و برجسته دانشگاه ها به ویژه دانشجویان و جامعه دانشگاهی شهرستان فیروزکوه تبریک عرض نموده ، عزت و سربلندی این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم .دسته بندی : اخبار شهر
ارسال دیدگاه